اصول اولیه کاشت سبزی‌جات فصل خنک

سبزی‌ها از نظر نیاز به آب و هوای خاص به دو دسته سبزی‌های فصل گرم با میانگین دمای رشد 21 تا 32 درجه سانتی‌گراد و سبزی‌های فصل خنک با میانگین دمای رشد 7 تا 24 درجه سانتی‌گراد تقسیم می‌شوند.

اصول اولیه کاشت سبزی‌جات فصل خنک

نیاز دمایی:

 سبزی‌ها از نظر نیاز به آب و هوای خاص به دو دسته سبزی‌های فصل گرم با میانگین دمای رشد 21 تا 32 درجه سانتی‌گراد و سبزی‌های فصل خنک با میانگین دمای رشد 7 تا 24 درجه سانتی‌گراد تقسیم می‌شوند. سبزی‌های فصل گرم به استثنای سبزی‌های برگی قسمت میوه خوراکی دارند. سبزی‌هایی مانند کاهو، کرفس، کلم، نخود فرنگي، تربچه، شلغم و چغندر براي رسيدن به نتيجه مطلوب نيازمند درجه حرارت‌هاي پائين هستند. سبزیهایی مانند بادمجان، گوجه‌فرنگی، کدو سبز، خیار، هندوانه انواع فلفل، بامیه، لوبیا سبز و ذرت شیرین از محصولات فصل گرم هستند.

نیاز خاک:

گياهان مختلف در خاک‌هاي مختلفي رشد مي‌کنند، با توجه به نوع محصول بايد خاک مناسب آن را تهيه کرد. بافت خاک همان اندازه ذرات خاک است و به درصد اجزاي تشکيل دهنده خاک (رس، سيلت، لوم) بستگی دارد. خاک ها از نظر بافت به سه دسته تقسيم مي شوند: خاک سبک(بافت درشت و دارای شن زیاد، تهویه خوب، قدرت نگهداری آب پایین)- خاک سنگين(دارای بافت ریز مانند رس زیاد، تهویه کم، نگهداری آب زیاد ولی سرعت رشد گیاه کندتر) - خاک با بافت متوسط(بافت لومی رسی یا شنی رسی، دانه‌های ریز و درشت و از نظر نگهداری آب و تهویه متوسط). بافت متوسط برای رشد اکثر سبزی‌ها مناسب است.

نیاز کودی سبزی‌ها:

سبزی‌های برگی به استثنای کاهو و کلم به ازت بیشتری نیاز دارند در حالیکه استفاده زیاد از ازت در محصولات دانه‌ای، میوه‌ای و غده‌ای باعث رشد رویشی زیاد و کم شدن گل و میوه می‌شود. در این نوع از سبزی‌ها بیشتر کودهای پتاسه و فسفاته مورد نیاز است. سبزی‌های خانواده بقولات مثل نخود و لوبیا سبز نیاز زیادی به کودهای ازته ندارند.

روش‌های کوددهی:

روش پخش در تمام سطح، نواری یا خطي، چال کود،کانال کود و محلول پاشي

محلول‌پاشی در سبزیجات:

ازت: می‌توان از اوره به عنوان کود ازته استفاده کرد. می‌توان 5 تا 10 کیلوگرم اوره را در 1000 لیتر آب حل و محلول‌پاشی کرد. زمان استفاده در شروع فصل و روی برگ‌های سبز است. مصرف زیاد کود ازته در سبزی‌های برگی و خصوصا برداشت آنها در صبح زود سبب تجمع نیترات در برگ‌ها و ایجاد بیماری در انسان می‌شود.

فسفر: فسفر بر خلاف ازت به راحتی در آب حل نمی‌شود، پس از مشاهده علائم کمبود برای رفع کمبود مي‌توان 7 تا 10 کیلوگرم فسفات آمونيوم را در 1000 ليتر آب حل کرده و در يک هکتار محلول پاشي کرد.

آهن: در صورت دیدن علائم کمبود آهن می‌توان از محلول پاشي آهن کلاته يا سولفات آهن 5 در 1000 دو بار در طول فصل رشد استفاده کرد.

برداشت:

برداشت سبزي‌هاي برگي زماني انجام مي شود که هنوز تازه و ترد هستند و از نظر عطر، طعم و کيفيت در بهترين حالت هستند. سبزي هاي ريشه‌اي زماني برداشت مي‌شوند که دوره رشدشان کامل شده، برداشت دیر هنگام آنها باعث پوک شدن و خشن شدن غده‌ها شده و کیفیت را کم می‌کند. سبزیجات میوه‌ای از زمان بلوغ تا زمان رسیدن کامل بسته نوع مصرف برداشت می‌شوند.

 

سبزی‌هایی که می‌توانیم در فصل سرد سال بکاریم:

انواع کلم(بروکلی، قمری، رومانسکو و کلم بنفش گرافیتی)

انواع کاهو: کاهو لولاروزا قرمز، کاهو پاک چوی، کاهو مینیوت و کاهو پیچ بزرگ

انواع ترب: تربچه سفید کشیده، تربچه قرمز نقلی، تربچه دورنگ گرد، تربچه گوشت قرمز (هندوانه‌ای)، تربچه قرمز کشیده، ترب سیاه

 

 انواع چغندر: چعندر لبویی قرمز، چغندر زرد طلایی و چغندر چراغ روشن (چارد سوئیسی)

 

انواع هویج زرد، بنفش و نارنجی، انواع اسفناج تره فرنگی و نخود فرنگی


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲