تغذیه زنبور عسل در زمستان

شهد یا نکتار شربت رقیقی است که در انواع گل‌ها تولید می‌شود. نوع گیاه در تولید شهد اهمیت زیادی دارد . بر عکس گیاهانی مانند یونجه، شبدر، پنبه، شکوفه گیاهانی مانند آویشن، تمشک، کنگر و انواعی از گیاهان وحشی قابلیت تولید شهد را دارند.

تغذیه زنبور عسل در زمستان

مواد غذایی به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می‌شود:

تغذیه طبیعی شامل

شهد: شهد یا نکتار شربت رقیقی است که در انواع گل‌ها تولید می‌شود. نوع گیاه در تولید شهد اهمیت زیادی دارد . بر عکس گیاهانی مانند یونجه، شبدر، پنبه، شکوفه گیاهانی مانند آویشن، تمشک، کنگر و انواعی از گیاهان وحشی قابلیت تولید شهد را دارند.

وجود رطوبت کافی در خاک باعث تولید شهد بیشتر می‌شود. کاهش دمای ناگهانی، بارندگی  شدید و بادهای گرم و شدید باعث کاهش ترشح شهد می‌شود. نور کم و سایه ترشح شهد را کم می‌کند.

گرده: تولید گرده برای تولید جمعیت زنبور عسل لازم است.

علل تغذیه مصنوعی

تشویق یا تحریک ملکه

برای تخم ریزی بیشتر و افزایش جمعیت کندو در فصل بهار برای کندوهای قوی 0.5 لیتر و کندوهای ضعیف 1.4 لیتر به صورت روزانه استفاده می‌شود. استفاده زیاد از شربت باعث افزایش ذخیره سازی آن توسط زنبورها می‌شود. بهتر است در صورتی که فراوانی گل‌ها در دشت کم باشد تا پایان فصل از تغذیه مصنوعی استفاده شود.

جلوگیری از ضعیف شدن کندوها

در صورتی که شهد و گرده در منطقه کم باشد ملکه هم تخم ریزی نمی‌کند و کندو ضعیف می‌شود. اگر مقدار غلظت شهد زیاد باشد کندوهای ضعیف نمی‌توانند از آن استفاده کنند و اگر رقیق باشد در داخل بدن زنبور گاز تولید می‌کنند که مانع پرواز کردن زنبور می‌شوند.

تهیه شربت برای تغذیه زمستانه

غلظت شربت محرک بهاری یک به یک(یک کیلوگرم شکر در یک لیتر آب) است که تقریبا مشابه غلظت شهد است. برای تغذیه زمستانه این نسبت 5 یه 3 (5 قسمت شکر و 3  قسمت آب) استفاده می‌شود. مقدار غذای زمستانی بر اساس تعداد شان‌های پر از زنبور تعیین می‌شود. برای مثال در یک کندوی لانگستروت 1.5 کیلوگرم شکر کافی است.

تغذیه کمکی

اگر حدود 2 ماه قبل از باز شدن گل‌ها و فراوان شدن گرده در کندو به طور مصنوعی از گرده برای تغذیه استفاده شود جمعیت زنبورها تا شروع گرده افشانی طبیعی افزایش می‌یابد و در غیر این صورت در ابتدای باز شدن گل‌ها زمان زیادی نیاز است تا نوزادان به زنبور تبدیل شوند.

همچنین برای رشد و فعالیت بیشتر و تولید ژل رویال بیشتر زنبورها علاوه بر پروتئین به ویتامین هم نیاز دارند. علاوه بر موارد گفته شده زنبورها برای هضم و رقیق کردن شهد و عسل به آب نیاز دارند که این آب هم از طریق شهد و آب‌هایی که در اطراف کندو وجود دارند تامین می‌شوند.

فرمول‌های موادی که به جای گرده گل مورد استفاده قرار می‌گيرند و توسط متخصصان پرورش زنبور عسل پيشنهاد شده به شرح زير است:

  • آرد سویا(4 قسمت)+مخمر(1 قسمت)+شیرکم چرب(1 قسمت)+عسل پاستوریزه(2 قسمت)+آب
  • آرد سویا(3 قسمت)+ مخمر(1 قسمت)+شیر کم چربی(1 قسمت)+ آب شکر1/1(8 قسمت)
  • آرد سویا(3 قسمت)+مخمر(1 قسمت)+ شیر کم چرب(1 قسمت)+ شکر و آب 2/1(10 قسمت)
  • آرد سویا(2.5 قسمت)+ مخمر(1 قسمت)+شیر کم چرب(1 قسمت)+زرده تخم مرغ خشک(0.5 قسمت)

با وارد شدن به فصل سرما تغذیه به شکل پودری وخمیری و با گرم شدن هوا تغذیه با شربت انجام می‌شود. از بهار به سمت تابستان و از اواخر تابستان و اوایل پاییز غلظت شربت غلیظ تر می‌شود.

منبع

تغذیه زنبور عسل، معاونت ترویج مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵