شرایط مورد نیاز برای رشد و تکثیر گیاه انگور

انگور گیاهی است که در شرایط آب وهوایی نیمه گرمسیری تا معتدله رشد می‌کند و انواع گوناگونی دارد.

شرایط مورد نیاز برای رشد و تکثیر گیاه انگور

معرفی گیاه انگور:

 برای رشد انگور به آب و هوای نیمه‌گرمسیری تا معتدل با تابستان گرم و طولانی و زمستان معتدل نیاز است. دمای 15- تا 20- درجه سانتی‌گراد در زمستان را می‌تواند تحمل کند. ولی در ابتدای بهار دماهای زیر صفر سبب آسیب دیدگی شاخ و برگ می‌شود. هوای خنک در تابستان سبب تولید محصول ترش و هوای مرطوب سبب ایجاد پوسیدگی می‌شود.

خاک و نیاز سرمایی انگور:

 بهترین خاک برای رشد انگور خاک سبک و با زه‌کشی خوب و حاصلخیز است. انگور برای برطرف شدن نیاز سرمایی و تولید جوانه رویشی و زایشی به حدود 50 تا 400 ساعت دمای کمتراز 7 سانتی‌گراد نیاز دارد.

تکثیر:

روش‌های تکثیر قلمه، کشت بافت، خوابانیدن و پیوند است. معمول‌ترین روش قلمه است که در مناطق نیمه گرمسیر که زمستان خیلی سردی ندارند تا اواخر زمستان و در مناطق معتدل با زمستان سرد در پاییز قلمه‌هایی به طول 20 تا 40 سانتی‌متر تهیه می‌کنند. قلمه‌ها را در بستر ریشه‌زایی با ترکیب پرلایت و کوکوپیت یا ماسه مرطوب در گلخانه ریشه دار می‌کنند. همچنین در برخی مناطق قلمه‌ها را در بستر ماسه‌ای در جعبه‌ایی تا بهار نگه داشته و در بهار ابتدا به گلدان و سپس به زمین اصلی منتقل می‌کنند.

 

روش خوابانیدن در تکثیر انگور:

در این روش شاخه‌های یکساله انگور که انعطاف پذیر هستند را در عمق 10 تا 15 سانتی‌متری خاک یا بستر مخصوص ریشه‌زایی خم می‌کنند. در روش دیگری که خوابانیدن هوایی نام دارد روی خود درخت قسمتی از شاخه را ریشه‌دار می‌کنند.

پیوند زدن انگور:

 از پیوندهای اسکنه، قاشی و شکمی می‌توان استفاده کرد. در اواخر زمستان پیوندک را تهیه می‌کنند و در پارچه‌ای نم‌دار در دمای یخچال نگه داشته و در بهار پیوند را انجام می‌دهند.

هرس انگور:

آبیاری:

 در ارقام دیم فقط به 3 تا 4 دفعه آبیاری در سال اول نیاز داریم. در ارقام آبی بسته به بافت خاک دور آبیاری متفاوت است. در خاکهای سنگین هر 10 روز و در خاک‌های سبک با زه‌کشی فاصله آبیاری کمتر است. بهتر است از روش آبیاری قطره‌ای استفاده شود چون هم میزان آب مورد استفاده را کاهش می‌دهد و هم از بیماری‌هایی که به دلیل رطوبت زیاد سطح خاک ایجاد می‌شود جلوگیری می‌شود.

توصیه کودی در انگور:

 عناصر غذایی نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی و بر در انگور کاربرد بالایی دارد. نیاز انگور به آهن، منگنز و منیزیم متوسط و به عناصری مانند مس، مولیبدن، کلر، کلسیم، گوگرد نیاز کم نیاز است.

 هیومیک اسید: این کود بیشتر همراه با آبیاری به مقدار 3 تا 5 لیتر در هکتار توصیه می‌شود. معمولا در زمان ظهور جوانه‌ها و خوشه‌ها استفاده می‌شود.

ورمی‌کمپوست: به دلیل داشتن مواد آلی و آنزیم‌های مورد نیاز و کمک به حفظ رطوبت و حاصلخیزی خاک توصیه می‌شود در نهالستان‌ها و باغات استفاده شود. به سه روش: در نهالستان‌ها به میزان 2 کیلو درهر متر مربع، در باغات میزان 5 تن در هکتار و به روش چالکود به ازای هر چالکود 2 کیلو‌گرم استفاده می‌شود.

 چالکود: در روش چالکود چاله‌هایی در دیواره سایه انداز درخت و زیر قطره‌چکان‌ها حفر می‌کنند و ترکیباتی مانند آمونیوم نیترات یا سولفات آمونیوم(250 تا 400 گرم)، سوپرفسفات تریپل(100 گرم)، سولفات پتاس(500 گرم) و سولفات منیزیم، آهن، منگنز، مس و اسیدبوریک(هر کدام 50 گرم) با 5 کیلو‌گرم کود حیوانی در اواخر زمستان استفاده در حفره قرار می‌دهند.

روش کودآبیاری(فرتیگیشن): در این روش کود در سیستم آبیاری وارد می‌شود.

 در زمان باز شدن برگ‌ها سولفات مونیوم(35 کیلو در هکتار)، اسیدبوریک(5 کیلو در هکتار)

قبل از گلدهی(اوره 35 کیلو در هکتار)، کود فسفره(35 کیلو در هکتار)

 ظهور خوشه کود کامل(20 کیلو در هکتار)، هیومیک اسید(5 لیتر در هکتار)

غوره شدن کود کامل پتاس بالا(20 کیلو در هکتار)

قبل از رسیدن سولفات پتاس(25 کیلو در هکتار)

محلول‌پاشی:

 این روش در گیاهانی که رساندن مواد غذایی به ریشه کار سختی است و بیشتر در مورد ریزمغذی‌ها(عناصر کم مصرف) استفاده می‌شود. سریع‌ترین روش رساندن محلول غذایی به گیاه است.

 

انواع ارقام انگور:

انگور بی دانه   

گوهر

عسگری

شاهرودی

شانی

 

آفات و بیماری‌ها:

زنجره مو: استفاده از سموم سیستمیک و کاربردن ترکیبات شیمیایی پای درختان

کرم خوشه خوار انگور: استفاده از سمومی مانند دیازینون 40% و فوزالن 35% به مقدار 1.5 لیتر در هزار

سوسک ژاپنی: سمومی مانند فیبرونیل یا فنیتروتیون

شته: انواعی از حشره کش‌ها مانند پرمترین دی کلروس و دیمتوات

 

سفیدک سطحی: استفاده از سمومی مانند سولفور 60 تا 90 کیلو در هکتار، دینوکارپ(کاراتان) یک در هزار

پوسیدگی سیاه: سم پاشی با بردوفیکس ۵ در هزار ابتدای باز شدن جوانه ها، قبل از شکوفه‌دهی، بعد از شکوفه‌دهی و تشکیل میوه

 

منبع: کتاب راهنمای تغذیه گیاهی انگور، نویسندگان: مهرزاد مستشاری و همکاران

 

منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۷/۰۷