شناسایی عارضه‌های پس از برداشت سیب

برداشت دیر سیب برای رنگ گیری بخصوص در مناطق گرم این نابسامانی را بیشتر می‌کند. چند روز پس از بسته بندي به شکل نقاط کوچک قهوه‌اي رنگ در اطراف عدسک‌ها ظاهر مي‌شود. معمولا در طرفي از ميوه که در معرض آفتاب کمتري قرار مي‌گيرد بيشتر ديده مي‌شوند. علائم اوليه به شکل فرورفتگی‌های کوچک هستند. هرچه میوه بیشتر برسد، عمق و اندازه نقاط بيشتر مي‌شود.

شناسایی عارضه‌های پس از برداشت سیب

ضایعات ناشی از خسارت مکانیکی

آسيب ناشي از خراشیده شدن معمول ترين خسارتي است که در انواع ميوه‌ها دیده می­شود. بريدگي و سوراخ شدگي معمولا در ميوه هاي مختلف برداشت شده وجود دارد. برخي صدمات فقط در انواع مشخصي از ميوه‌ها قابل مشاهده است، مثلا ساييدگي در هندوانه، لکه نواري در گلابي و جداشدن حبه در انگور.

علت اکثر انواع نابسامانی‌های فیزیولوژیک

اگر سیب در مرحله بلوغ برداشت شود، ميوه­ها کوچک و از نظر طعم و رنگ نامطلوب بوده، خیلی زود در انبار چروکيده و دچارکاهش وزن شديد مي­شوند. اينگونه سيب‌ها بسيار حساس به ناهنجاري­هاي انباري از جمله لکه­تلخي، اسکالد و انواع از هم پاشيدگي داخلي بوده و پس از نگهداري ممکن است به مرحله رسيدگي مناسب نرسند. همچنين در برداشت خيلي دير حتي تحت بهترين شرايط نگهداري ميوه‌ها زودتر نرم و آردي شده و حساسيت آنها به عارضه آبگزیدگی و از هم گسیختگی بافت افزایش می­یابد.

انواع نابسامانی های پس از برداشت در میوه سیب و علت آنها

  1. انواع گسیختگی (Break down)

گسیختگی عدسک ها

برداشت دیر سیب برای رنگ گیری بخصوص در مناطق گرم این نابسامانی را بیشتر می­کند. چند روز پس از بسته بندي به شکل نقاط کوچک قهوه‌اي رنگ در اطراف عدسک‌ها ظاهر مي­‌شود. معمولا در طرفي از ميوه که در معرض آفتاب کمتري قرار مي‌گيرد بيشتر ديده مي‌شوند. علائم اوليه به شکل فرورفتگی‌های کوچک هستند. هرچه میوه بیشتر برسد، عمق و اندازه نقاط بيشتر مي‌شود.

گسیختگی دمای پایین

زمانيکه دماي سردخانه به زير حد بحراني  3 درجه سانتي‌گراد برسد شيوع اين نابساماني افزايش مي­يابد.

در نواحی بیرونی میوه ظاهر مي­شود. نواحي تحت تاثير به خوبي از نواحي سالم قابل تشخيص مي­باشد، بيشتر مرطوب مي­باشد و در مراحل اوليه بوسيله لايه نازکي از بافت سالم از پوست جدا مي­شود. هم بافت سالم و هم بافت داراي نابساماني داراي طعم ترش مي­باشند. نواحي عناصر آوندي نسبت به کورتکس قهوه اي‌تر می‌باشند.پ

گسیختگی آردی یا پیری

همراه با افزايش سن و رسیدن ميوه، سرماي دير هنگام، دماي بالاي انبار، رطوبت بالا، انبارماني طولاني، محصول سبک، ميوههاي درشت و وجود نابساماني آبگزيدگي احتمال وقوع آن افزايش می‌یابد.

رنگ پوست رقم‌های قرمز را تيره تر و ارقام سبز و زرد را قهوه‌اي مي‌کند. گاهي اوقات تمام سيب خشک و ترد مي‌شود و گاهی ترک‌هاي بزرگ روی میوه دیده می‌­شود.

گسیختگی آوندی

به دليل پيري در سيب‌ها بوجود می‌آید و باعث قهوه‌ای شدن بافت‌هاي آوندي مي‌شود. ساير قسمتهاي بافت ميوه سالم مي‌ماند، مگر در موارد شديدتر که میوه قهوه‌ای و آبگزیده می‌شود. در فصل رشد سرد و انبار طولانی مدت 0 درجه سانتی‌گراد دیده می‌شود.

گسیختگی داخلی

در سیب‌های تابستانه با رشد سریع گاهي اوقات لايه باريکی از بافت سالم زير پوست و اطراف منطقه قهوه‌اي شده را احاطه مي‌کند و يا ناحيه‌اي مثلثي شکل قهوه‌اي بين دو بافت آوندي سالم وجود دارد، نواحي مرکزي نيز همواره قهوه‌اي مي‌باشد.

آسیب داخلی کربن دی اکسید

در سیب‌هایی که آبگزیده هستند و یا انبارهایی که غلظت کربن دی اکسید بالا دارند و تهویه مناسب ندارند بیشتر دیده می‌شود.

 

آبگزیدگی(Water core)

به دلیل رسيدن بيش از حد، ميوه‌هاي درشت، دماي شب سرد در پاييز، تنک بيش از حد(محصول سبک)، تعداد برگ زیاد و میوه کم، استفاده بيش از حد از تغذيه بور و ازت، نسبت کلسيم کم و حلقه برداري تنه سبب افزايش وقوع اين نابساماني مي‌شود.

 

نابسامانی قهوه ای شدن داخلی

به شکل قهوه‌اي شدن گوشت، محکم و مرطوب شدن در نواحي مرکزي ديده مي‌شود. به دلیل غلظت بالاي کربن دي اکسيد، تاخير در برداشت، سايز بزرگ ميوه‌ها و رسيدن بیش از حد بوجود می‌آید.

نابسامانی لکه چوب پنبه­ای

این عارضه زمینه پیدایش لکه تلخی می‌باشد و قبل از برداشت دیده می‌شود. به شکل لکه‌های قهوه‌ای چوب پنبه‌ای در نزدیکی سطح پوست شروع می‌شود و کم کم محکم و تیره می‌شود و به لکه تلخی تبدیل می‌شود.

لکه تلخی(Bitter pit)

لکه‌ها و نقاطي که در لايه‌هاي بيروني ميوه بوجود مي‌آيند و روي سطح پوست نيز نمود دارند. لکه تلخي لکه‌های سیاه و محکم در سطح پوست می‌باشدکه ممکن است  قبل و يا بعد از برداشت بوجود آید ولی لکه چوب پنبه‌ای قبل از برداشت وجود می‌آید. به دلیل کمبود کلسیم و عدم تعادل بین عناصر کلسیم ومنیزیم، برداشت زود هنگام و گرده افشانی نامناسب بوجود می‌آید.

نابسامانی اسکالد

شامل تغيير رنگ قهوهاي يا خاکستري منظم يا نا منظم در سطح ميوه در طول انبار مي‌باشد. باعث ایجاد رنگ خاکستری و قهوه‌ای در پوست سیب و گلابی می‌شود.

 

لکه جاناتان

بیشتر در رقم جاناتان دیده می‌شود و لکه های تیره در منافذ سطح پوست ایجاد می‌شود. در فصول خشک با برداشت زود و میوه های متوسط و سرد کردن آهسته بیشتر دیده می‌شود. کنترل: برداشت در تاریخ مناسب و سرد کردن سریع پس از برداشت و انبار اتمسفر کنترل شده(کربن دی اکسید 2 تا 5 درصد و اکسیژن 3 درصد.

 


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴