مبارزه با بیماری‌های مهم پیاز

پیاز به عنوان محصولی مهم در سبد غذایی آفات و بیماری‌های زیادی دارد. برای جلوگیری از خسارات سنگین شناسایی و مبارزه به موقع با آنها برای کشاورزان تولید کننده پیاز بسیار مهم است.

بیماری‌های مهم پیاز چه هستند؟

ریشه سرخی پیاز

عامل این بیماری نوعی قارچ  است و علائم آن  شامل کاهش رشد، کاهش تعداد برگ و قطر پیاز، زرد شدن برگ اولیه از راس و در نهایت بنفش شدن آن.

ریشه سرخحی

راههای پیشگیری و کنترل

رعایت تناوب زراعی با گندم و جو، پشت سر هم پیاز، سیر یا تره کشت نکنید. پرهیز از کشت پیاز در مزرعه یونجه، تسطیح کامل زمین، تامین رطوبت کافی رعایت بهداشت در مزرعه و از بین بردن پیازهای آلوده.

پوسیدگی خاکستری پیاز

این بیماری یکی از بیماری‌های قارچی است که توسط قارچ بوتریتیس بوجود می‌آید. در شرایط مرطوب و عدم وجود تهویه بیشتر می‌شود.  به شکل کپک خاکستری که روی آن لکه‌های سیاه دیده می‌شود. لکه‌های سیاه همان اسکلروت‌ها یا اندامهای رویشی قارچ هستند که در خاک باعث زنده ماندن و آلوده کردن مجدد محصول بعدی می‌شوند. ابتدا فلس‌های خارجی در گردن پیاز نرم و لهیده می‌شود و سپس به سایر فلس‌ها هم گسترش پیدا می‌کند. پیازهای آلوده بوی بدی دارند و نرم و آبکی هستند.

بلایت

پوسیدگی پیاز

پوسیدگی

پوسیدگی

پوسیدگی

پوسیدگی
پوسیدگی

راههای پیشگیری و کنترل پوسیدگی پیاز

رعایت بهداشت در زمین و رعایت تناوب با صیفی‌جاتی مانند کاهو، کرفس وغلات. سه هفته قبل از برداشت آبیاری نشود. برداشت بعد از رسیدن کامل و جلوگیری از زخمی شدن در زمان برداشت. قطع کردن برگها قل از خشک کردن. سم پاشی با دی تیکارباماتها.

پوسیدگی ریشه و طبق پیاز

بوسیله قارچ فوزاریوم اتفاق می‌افتد. بیماری در دماهای بین 14 تا 32 درجه و دمای 26 تا 28 سانتی‌گراد توسعه می‌شود. علائم بیماری در اوایل بهار برگها زرد شده و به تدریج پژمرده می‌شود. در زمانی که غده به اندازه فندق می‌شود بیماری گسترش می‌یاید. رنگ ریشه‌ها قهوه‌ای، صورتی یا بنفش می‌شود. گونه‌ای از این قارچ در زمان تولید نشا منجر به بوته میری می‌شود.

پوسیدگی ریشه و طبق

راههای پیشگیری و کنترل

از کودهای ازته به مقدار زیاد استفاده نشود. با حشرات خاکزی که منجر به زخم می‌شوند مبارزه شود. نشاها با قارچکش کاپتان ضدعفونی شوند و در زمان انبار کردن رطوبت انبار از 60 تا 70 درصد بیشتر نباشد.

آنتراکنوز پیاز

این بیماری بوسیله قارچ Colletotrichum بوجود می‌آید. لکه‌های سیاه به شکل دایره‌های متحدالمرکز هستند که روی پوست ظاهر می‌شوند.

آنتراکنوز

راههای پیشگیری و کنترل

پیازهای رنگی از پیازهای سفید مقاوم ترند. تناوب رعایت شود. قبل از وقوع آلودگی برداشت شود. رطوبت انبار کمتر از 70 درصد باشد.

سفیدک داخلی پیاز

یکی از بیماری های قارچی است که در دمای روزانه کمتر از 24 درجه سانتی‌گراد و دمای شب بین 4 تا 24 درجه و رطوبت بیشتر از 95 درصد افزایش می‌یابد. اسپورهای آلوده کننده از طریق آب، باد و بیشتر در اوایل صبح منتقل می‌شوند. بیماری به شکل سفید تا خاکستری مایل به قهوه‌ای شدن سطح برگها، زرد و در نهایت خشک شدن برگها ظاهر می‌شود.

سفیدک داخلی

راههای پیشگیری و کنترل

 رعایت تناوب زراعی، سوزاندن بقایای گیاهان آلوده، کاشت بذرها و غده‌های عاری از بیماری، استفاده از قارچکش‌هایی مانند فلینت، داکونیل و اکسی کلرور مس.

سیاهک پیاز

در برگهای گیاهان جوان لکه‌هایی ایجاد می‌شود و برگها دچار پیچیدگی و گیاهان کوتوله می‌شوند.

سیاهک

راههای پیشگیری و کنترل

رعایت تناوب زراعی، سوزاندن بقایای گیاهان آلوده، کاشت بذرها و غده‌های عاری از بیماری و کاشت ارقام مقاوم.

زنگ پیاز

این بیماری در شرایط دمای متوسط و رطوبت گسترش می‌یابد. بیماری به شکل جوش‌های زرد روشن با نقاط سیاه در مرکز آنها دیده می‌شود. گیاهان آلوده غده‌های ریز تولید می‌کنند.

زنگ
زنگ

راههای پیشگیری و کنترل

علاوه بر رعایت نکات گفته شده می‌توان از قارچکش کربوکسین تیرام هم استفاده کرد.

پوسیدگی باکتریایی پیاز

بیشتر در انبار به شکل پوسیدگی نرم خسارت وارد می‌کند. در شرایط رطوبت بالا، آفتاب شدید و هوای گرم، دمای بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد، ایجاد زخم در مراحل برداشت یا انتقال آلودگی توسط حشرات منتقل می‌شود. بافت‌هایی که به این بیماری آلوده شده‌اند حالت آبسوخته، زرد یا قهوه‌ای روشن دیده می‌شوند و در نهایت فلس‌ها نرم می‌شوند. در گونه دیگری از این باکتری فلسها به رنگ خاکستری روشن تا سفید ظاهر می‌شوند. از پیازهای آلوده مایع بدبویی خارج می‌شود.

پوسیدگی باکتریایی
پوسیدگی

راههای پیشگیری و کنترل

جلوگیری از زخمی شدن غده در زمان برداشت، برداشت در زمان رسیدن کامل، تهویه و رطوبت کمتر از 70 درصد و دمای صفر درجه سانتی‌گراد انبار، کنترل آفت مگس پیاز و استفاده از ترکیبات مسی مانند اکسی کلرور مس.

نماتد ساقه و غده پیاز

این نماتد علاوه بر پیاز روی یونجه هم دیده شده است. گیاهچه‌ها در این بیماری زرد و هلالی هستند. در انتهای برگچه‌ها نقاط برآمده دیده می‌شود ممکن است کوتوله شده، لکه‌های زرد کمرنگ با تورم دیده شوند و طی سه هفته از بین می‌روند. برگها کوتاه و پیچیده شده و در نهایت پژمرده شده و ساقه و گردن پیاز نرم می‌شود.

نماتد

راههای پیشگیری و کنترل

رعایت تناوب 2 تا 3 ساله با اسفناج، چغندر، کاهو، استفاده از بذر و غده سالم، ضدعفونی کردن پیاز با قرار دادن در آب با دمای 46 درجه به مدت 1 ساعت. استفاده از سموم نماتد کش خاکی و ادوات ضدعفونی شده قبل از کشت.

آفت تریپس پیاز

تریپس‌ها حشرات کوچک به اندازه حدود 2 میلی متر هستند به رنگ زرد تا قهوه‌ای با نوارهایی تیره در سطح شکم خود، تخم آنها سفید تا زرد است. فرم نابالغ خیلی کوچک، بدن کشیده، به رنگ سفید تا زرد روشن، بیضوی، بلند و باریک، دارای شاخک‌های کوتاه، در این مرحله تریپس فاقد بال است و جمعیت زیادی از آن در قسمت بالایی برگهای جوان یافت می‌شود.


تریپس پیاز

نحوه خسارت تریپس پیاز

در زمان جوانه‌زنی بذر داخل خاک می‌تواند باعث از بین رفتن گیاهچه شود. باعث کوچک شدن غده، ایجاد لکه‌های نقره ای، زرد یا قهوه‌ای روی برگ و کوچکی و بدشکلی برگها می‌شود. همچنین ممکن است سبب پیچیدگی نوک برگ و ضعف عمومی گیاه و آلوده شدن به برخی از بیماری های ویروسی شود.

راه‌های پیشگیری و کنترل

ضدعفونی بذر با قارچکش گاچو 7 گرم به ازای هر کیلوگم بذر، استفاده از سمومی مانند دسیس، کونفیدور، دورسپان، مونتو و ددواپ به شکل سم پاشی در میان گیاه.

مگس پیاز

حشره به اندازه 6 تا 7 میلی‌متر به رنگ زرد و پوشیده از مو که لارو آن سفید شیری است.

مگس پیاز
مگس پیاز

نحوه خسارت مگس پیاز

خسارت آفت به شکل سوراخ کردن پیازها بوسیله لارو و زرد و پژمرده شدن برگها، ورود قارچ‌ها به داخل این زخم‌ها و ایجاد بیماری‌هایی مانند پوسیدگی است.

راههای پیشگیری و کنترل

تاخیر در کشت، شکار مگس‌ها بوسیله تله‌های چسبنده در بهار، سم پاشی با استفاده از دیپترکس یا تری کلروفن، پرمترین یا آمبوش و مونتو.

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلوود امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها

منبع: معرفی آفات و بیماری های گیاهی- سبز حیات سبحان


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹