کاشت، پرورش و برداشت گیاه کنجد

کنجد با نام علمی Sesamum indicum و از خانواده Pedaliaceae می‌باشد. کنجد دارای صدها نژاد و واریته است و طول گیاه به 70 تا 150 سانتی‌متر می‌رسد.

کنجد

دانه کنجد دارای 44 تا 55 درصد روغن، 18 تا 25 درصد پروتئین، 13.5 درصد کربوهیدرات و 5 درصد ماده خشک است و روغن کنجد دارای آنتی اکسیدان‌های مفید می‌باشد. روغن کنجد دارای ویتامین‌های مختلف و کنجاله آن دارای 40 درصد پروتئین می‌باشد که برای غذای دام مناسب است. این گیاه به روزهاي گرم و نور فراوان نيازمند است و به حرارت هاي پايين حساسيت نشان ميدهد.

کنجد با نام علمی Sesamum indicum و از خانواده Pedaliaceae می‌باشد. کنجد دارای صدها نژاد و واریته است و طول گیاه به 70 تا 150 سانتی‌متر می‌رسد. رسیدن دانه‌های کنجد غیر یکنواخت است و حدود 1.5 تا 2.5 ماه بعد از کاشت از نیام‌های پایین به طرف بالا شروع به رسیدن می‌کند. گیاهی خودگشن است و 4 تا 5 درصد دگرگشنی دارد.

 

شرایط آب و هوایی کنجد

گیاهی گرما دوست و تا حدودی به گرما و خشکی مقاوم است ولی برای داشتن عملکرد مناسب باید رطوبت کافی داشته باشد. خاک شنی با زه‌کشی بالا نیاز دارد و زمان کشت بهار و مدت زمان لازم برای تولید دانه 4 ماه است. دمای مناسب به طور متوسط 27 درجه است و دماهای بالاتر از 40 درجه سانتی‌گراد سبب ایجاد اختلال در تشکیل دانه می‌شود. به شوری خاک حساس است و نیاز به pH خنثی دارد.  

خاک و کود مناسب برای کنجد

با توجه به اینکه بذور کنجد ضعیف هستند نیاز به خاک نرم و حاصلخیز دارد، همچنین نیاز به شخم پاییز و شخم سبک بهاره دارند. اضافه کردن ۱۰ تا ۱۵ تن کود دامی پوسیده در هر هکتار و دادن کود های ازته ، فسفره و پتاسه مقدار عملکرد را بالا می برد . به 50 کیلو کود اوره، 100 کیلو کود فسفات در زمان قبل از کاشت و 25 کیلو کود اوره سرک در زمانی که اندازه بوته 20 سانتی‌متر شد نیاز دارد. همچنین در زمان شخم دوم می‌توان از کود های پتاسه استفاده کرد.

کشت کنجد چگونه است؟

برای کشت بذور با قارچکش ضدعفونی شوند و بعد از رفع سرما در اواسط اردیبهشت کاشته شود. کنجد برای جوانه زدن به یک بستر گرم و مرطوب و دمای نسبتاً بالا نیاز دارد . زمان کاشت هنگامی که درجه حرارت خاک به ۲۰ درجه سانتی‌گراد رسیده باشد. بهتر است دمای بستر بذر ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد باشد. دمای زیر ۱۸ درجه سانتی‌گراد رشد گیاهچه را به تعویق خواهد انداخت  و زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد جوانه زدن به طور طبیعی متوقف می‌‌شود. مقدار بذر لازم حدود 6 تا 7 کیلوگرم در هکتار می‌باشد. فاصله بین ردیف‌ها 50 تا 60 سانتی‌متر و بین گیاهان 5 سانتی‌متر مناسب است. خاک‌های شور برای کشت مناسب نمی‌باشد، pH مناسب برای کشت 6.5 تا 7 می‌باشد.
 

برداشت کنجد

از آنجا که کپسول‌ها همزمان نمی‌رسند و رسیدن از پایین به بالا اتفاق می‌افتد و زمانی که برگ شروع به زرد شدن می‌کند. برای برداشت ماشینی باید کمی زودتر برداشت شود و برای جلوگیری از ریزش از مواد بازدارنده استفاده شود. بعد از برداشت باید دسته‌ها چند روز ایستاده در مزرعه قرار بگیرند تا رطوبت آن‌ها کم شود.

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپ امداد کشاورز

 

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی

منبع

کاشت، داشت و برداشت کنجد در مازندران.1396. ع، اندرخو، ح فلاحی، سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲