کاشت گل محمدی

گل محمدی کاشان پرپر، دارای گل با تعداد 33 گلبرگ و دارای رنگ گل صورتی روشن و یکنواخت و تک رنگ است. وزن متوسط هر گل حدود 2.5 گرم است. گل‌های محمدی لواسان، میمند، تبریز و میمند هم دارای خصوصیات مشابهی هستند.

گل محمدی

کشورهای تولید کننده گل محمدی بلغارستان، ترکیه، ایران، هند، اوکراین، آمریکا، کانادا، انگلستان و ژاپن هستند.

معرفی گیاه گل محمدی

گیاهی هیبرید(دورگه) است که دارای صفات برتر گل محمدی به طور حد واسط است. واریته‌های ایرانی شامل اصفهان، گیلان و عمر خیام یا توس است.

 واریته اصفهان دارای گل‌های صورتی تیره، ساقه بلند و بدون خار به ارتفاع 2 متر یا کمی بیشتر و با دوام بیشتر است. واریته گیلان دارای گل‌های صورتی کم رنگ و بسیار معطر است.

گل محمدی کاشان پرپر، دارای گل با تعداد 33 گلبرگ و دارای رنگ گل صورتی روشن و یکنواخت و تک رنگ است. وزن متوسط هر گل حدود 2.5 گرم است. گل‌های محمدی لواسان، میمند، تبریز و میمند هم دارای خصوصیات مشابهی هستند.

گل‌های محمدی ایرانی تنها یک بار در سال یعنی بهار گل می‌دهند در حالیکه گل‌های محمدی

 R. damascene bifera دوبار در سال (بهار و پاییز) گل می‌دهند و رقم semperflorens فقط در پاییز گل می‌دهد. این رقم دارای گل درشت‌تر، گلدهی مداوم و قابلیت بهتر در تولید گل و عطر است. برخی از واریته‌های گل محمدی هم دارای خاصیت رونده هستند.

ویژگی‌های محیطی گل محمدی

رزهای درختچه‌ای نسبت به شرایط محیطی مانند سرما و امراض سازگارترند. گل محمدی بخصوص واریته کاشان نسبت به خشکی هم مقاومت دارد. در برخی مناطق تنها دو بار در سال آبیاری می‌شوند. هرچند به کم آبی مقاوم است ولی خشکی باعث کاهش عملکرد اقتصادی می‌شود. میزان EC مناسب برای رشد این گیاه حدود 5 دسی زیمنس بر متر است.

در زمین‌های با خاک سنگین(رس زیاد)، بافت متوسط و در خاک‌های دارای سنگ ریزه زیاد و سنگلاخی هم قادر به رشد و تولید محصول است. در صورت آبیاری و کوددهی منظم عملکرد تا 7 تن در هکتار هم می‌رسد.

گل‌های محمدی کاشته شده در کاشان، کازرون، لواسان، تبریز و میمند به سرمای زمستانه تا حدودی مقاومت دارند ولی غنچه‌ها نسبت به سرمای دیررس بهاره حساس هستند.

روش تکثیر گل محمدی

با استفاده از روش‌هایی مانند خوابانیدن، پیوند زدن، قلمه زدن و پاجوش می‌تواند تکثیر شود. در گل محمدی کاشان هر درختچه 20 تا 60 عدد پاجوش تولید می‌کند که به راحتی قابل تکثیر است. هر درخت بعد از سال سوم تا چهارم قابلیت تولید پاجوش دارد.

از اواسط پاییز تا اسفند باید از گیاه مادری جدا شوند و به زمین اصلی منتقل شوند. فاصله بین ردیف‌ها 4 متر و بین بوته‌ها 3 متر در نظر گرفته می‌شود. همچنین از سال سوم بعد از کاشت پاجوش‌ها محصول اقتصادی تولید می‌شود.

در تکثیر به روش قلمه زدن، قلمه‌های دارای چوب سخت بیشترین ریشه‌زایی و قلمه‌های چوب نیمه سخت ریشه زایی متوسطی دارند و قلمه‌های نرم(سبز) ریشه‌زایی ندارند. برای ریشه‌زایی سریع‌تر از هورمون‌های ریشه‌زایی مانند نفتالن استیک اسید و ایندول بوتریک اسید استفاده می‌شود.

آبیاری گل محمدی

در مناطقی مانند کاشان هر 10 تا 15 روز یکبار آبیاری نیاز هست و استفاده از روش قطره‌ای 62 درصد نسبت به آبیاری سطحی به صرفه‌تر است.

کود مناسب برای گل محمدی

مقدار 20 تن کود دامی پوسیده در هکتار و کودهای ازته باعث افزایش عملکرد می‌شود ولی استفاده از کود و سم به طور کل مقدار عطر برای تهیه گلاب را کمتر می‌کند.

هرس گل محمدی

هرس گل محمدی از پاییز تا زمستان به شکل حذف شاخه‌های اضافی، خشک شده و آفت زده می‌باشد. زمان گلاب گیری کاشان حدود اواسط اردیبهشت تا اواخر آن هست که همزمان با برداشت تدریجی گل‌های محمدی است.

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی
 

دانلود اپ امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها


منبع : کاشت، داشت و برداشت گیاه گل محمدی.1395. دکتر سعید دوازده امامی.
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱