مطالب آموزشی

4 ترفند میوه فروشی که نمیدانستید

حتماً شما هم با زحمات خود، باغ باصفایی با انبوهی از نهال ها و درختان میوه، احداث نموده اید، چندین باغبان، آبیار و کارگر استخدام کرده اید و از مشاوران و کارشناسان خبره مشورت گرفته اید تا به محصول امروز خود دست پیدا کنید. میوه های خوشمزه و بازار پسندی، در باغ شما پدید آمده است و حالا باید سریعاً بابت فروش و عرضه آن به بازار مصرف، اقدام کنید. برای به حداکثر رساندن فروش محصولات باغ باید چند ترفند کلیدی را انجام دهید.

ابتدا باید بازارهای سودآور محصول میوه خود را مشخص کرده و تصمیم بگیرید که بر کدام بازار تمرکز خواهید کرد. دوم، شما باید کانال‌های کاربردی برای فروش و توزیع را پیدا کنید. برخی از گزینه های خوب عبارتند از بازاریابی مستقیم میوه های خود برای عموم مردم (لب جاده و زیر تیغ آفتاب)، تماس با گروهی از خریداران بزرگ (میادین میوه و تره بار)، فروش آنلاین میوه (در پلتفرم های آنلاین ماننده سبزه میدون و پیج شخصی اینستاگرام) و استفاده از خدمات دلالان و توزیع کنندگان با یک شبکه ثابت برای یافتن خریدار برای فروش محصولات باغتان.

1-فروش مستقیم میوه

فروش میوه ای که در باغ خود پرورش داده اید، مزایای زیادی دارد. این روش به طور عمومی به شما این امکان را می دهد که از خرده فروشی استفاده کنید و به طور بالقوه درآمد بیشتری نسبت به سایر روش ها کسب کنید. با این حال اگر خودتان تصمیم به ایجاد بازار فروش بگیرید، به کار و زحمت بیشتری از جانب شما نیازمند است. همچنین برای فروش میوه های خود باید چندین مکان مختلف را شناسایی کرده و آماده کنید.

بسیاری از باغداران در مجاورت جاده های پر استفاده و بزرگراه های محصولات خود را از طریق غرفه های کنار جاده به فروش می رسانند. برای موفقیت، این غرفه های کنار جاده ای نیاز به تابلوها و علائم واضح و قابل مشاهده دارند که قابل مشاهده و واضح باشد.

blank

2-فروش آنلاین میوه

برخی از باغداران اینترنت را ابزاری مفید برای فروش میوه های خود می دانند. با فروش آنلاین میوه، آن‌ها می توانند با فروشگاه‌ها، بازارها، دلالان، توزیع کنندگان و فروشگاه های سراسر کشور تماس بگیرند تا علاقه خود را به میوه هایی که ارائه می دهند بسنجند. پس از بررسی اطمینان از مطابقت آن‌ها با تمام مقررات بهداشتی و تجاری، باغداران می توانند میوه های خود را بسته بندی کرده و به مشتریان در سراسر کشور ارسال کنند و هزینه بسته بندی و حمل و نقل را به قیمتی که هنگام فروش میوه خود می پردازند تغییر دهند. این به بسیاری از صاحبان باغ های جدید کمک می کند تا بازار میوه های خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

سبزه میدون، یکی از خدمات مفید امداد کشاورز، برای باغداران و کشاورزان است که از طریق آن، باغداران محترم می توانند تمامی محصولات خود را برای عرضه به ده ها هزار کاربر فعال اپلیکیشن امداد کشاورز عرضه نموده و به فروش برسانند. در سبزه میدون، تمامی واسطه‌ها و دلالان حذف شده و خریدار مستقیماً با فروشنده در ارتباط است.

شما می توانید برای فروش محصولات خود در سبزه میدون، روی این لینک کلیک کنید.

43ترفند میوه فروشی که نمیدانستید

جذب مشتریان محلی با استفاده از اینترنت

بسیاری از صاحبان باغ های اینترنتی نیز از اینترنت برای افزایش آگاهی مردم محلی از باغ استفاده می کنند. به مصرف کنندگان محلی اطلاع می دهند که باغ و فروش آن‌ها در کجا قرار دارد. و زمان فروش میوه را اعلام می کنند. برخی از مالکان باغ ها از دنیای مجازی برای برقراری ارتباط با خریداران بزرگ و سازمان های دیگر استفاده می کنند. تا از آن‌ها دعوت کنند تا در باغات گشت بزنند و قراردادهایی را تنظیم کنند که در آن میوه ها را به صورت عمده خریداری کنند. اینترنت حتی می تواند برای برقراری ارتباط با خریداران صنعتی در سطح ملی و بین المللی که از میوه ها به عنوان عنصری در محصولات مختلف استفاده می کنند، استفاده شود. فروش آنلاین میوه نسبتاً جدیدترین کانال فروش باغ است، و مدلی است که به سرعت در حال رشد است.

3-فروش میوه در بازارهای میوه

یکی دیگر از روش‌های فروش محصولات باغی فروش مستقیم میوه های خود به عموم مردم از طریق بازارهای میوه و صیفی جات است. بسیاری از جوامع در سراسر کشور دارای بازارهای میوه هستند. که کشاورزان محلی می توانند به مردم این امکان را بدهند. که به طور منظم محصولات تازه خریداری کنند.

برخی از بازارهای میوه و صیفی‌جات هفت روز در هفته باز هستند. در حالی که برخی دیگر فقط آخر هفته یا روزهای مشخص هر ماه باز هستند. یک صاحب باغ می تواند اجناس خود را در چندین بازار به فروش برساند. و بتواند کل محصول خود را به سرعت بفروشد. تنها چیزی که لازم است کیفیت، خوش رنگ و طعم بودن محصولات و برخی از لوازم اولیه فروش مانند موم میوه و جعبه های میوه است.

البته نباید از هزینه کرایه محل و سایر هزینه‌های ثابت برای حضور در این بازارها که خود، حاشیه سود تولیدکننده را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد، غافل شد.

فروش به فروشگاه های و مغازه های محلی

فروش میوه در مقادیر نسبتاً زیاد به فروشگاه های مواد غذایی و میوه فروش ها محلی یکی دیگر از روش‌هایی است. که صاحبان باغ‌ها می توانند محصول خود را به بازار عرضه کنند. بسیاری از بازارهای قومی و میوه فروشی های محلی از این فرصت استقبال می کنند. که میوه های تازه را مستقیماً از باغی در منطقه خود تهیه کنند. این فروشگاه ها در حال حاضر مشتریان زیادی دارند که به دنبال میوه برای خانواده های خود هستند. آنها خوشحال می شوند میوه هایی را که در محلی رشد می کنند و به طور منظم تازه به فروشگاه می آورند دریافت کنند. میوه های تازه و فصلی همیشه مورد توجه قرار می گیرند و خرید از باغ محلی به این معنی است. که قیمت آن برای میوه فروش و مشتریان آن‌ها کمتر خواهد بود.

فروش به سوپر مارکت های زنجیره ای منطقه ای

یکی از راه‌هایی که باغ های جدید می توانند میوه های خود را در مقادیر بیشتر به فروش برسانند. این است که آن‌ها را به زنجیره‌های سوپرمارکت منطقه ای عرضه کنند. این زنجیره ها مسئول ارائه محصولات تازه به چندین فروشگاه در منطقه هستند. و ممکن است مایل به خرید درصد بسیار زیادی از محصول باغ باشند. برای صاحب باغ جدید، این گزینه واقعاً می تواند بسیار خوب باشد. هرچند ارتباط گرفتن و جلب نظر مدیران تأمین محصول سوپرمارکت های زنجیره ای، ممکن است کمی زمانبر و سخت باشد. و به فروش محصول امسال نرسد. به جای مجبور شدن برای انجام معاملات و تحویل چندین مشتری کوچک و متوسط، باغداران می توانند. بیشتر یا حتی تمام محصول خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی به یک یا دو فروشگاه زنجیره ای سوپر مارکت بفروشند.

در حالی که باغدارهای تازه کار ممکن است. با فروش عمده آن به چند فروشگاه زنجیره ای بزرگ سوپرمارکت سود کمتری دریافت کند. اما این باغدار می تواند این سود کمتر را با تنظیم هزینه های سربار انبارداری، بازاریابی و ارسال برخی سفارشات کوچک، جبران کند. این کار به آنها درآمدی پایدار و وابسته می دهد. که بخشی از عدم قطعیت و ناپایداری ها در کار باغداری را پوشش می دهد.

همچنین، این نوع مدیریت، می تواند بازار باغدار را برای افزایش تولید میوه سالیانه ضمانت بخشد.

blank

4-فروش عمده محصولات

عرضه میوه عمده به بازارها و فروشگاه های محلی یک گزینه عالی برای صاحب باغ است. زیرا آن‌ها میوه ها را در مقادیر نسبتاً زیادی خریداری می کنند. این بدان معناست که میوه ها نسبت به روش خرده فروشی، سریع تر و بین تعداد کمتری از مشتریان فروخته می شود. و خطر افزایش ضایعات باغی تقریباً حذف می شود. زیرا نگهداری و انبارداری طولانی در این روش وجود ندارد.

فروش عمده میوه ها در فروشگاه ها و بازارها درآمد کمی کمتر از فروش خرده فروشی میوه به همراه خواهد داشت. اما کل محصول را می توان خیلی سریعتر به فروش رساند. بسیاری از مالکان باغ ها نیز متوجه شده اند. که رستوران ها و تعاونی های غذایی علاقه زیادی به خرید میوه تازه آن ها دارند.

فروش به کارگزاران و توزیع کنندگان

برخی از باغداران جدید ترجیح می دهند. تمام تمرکز خود را بر روی تولید با کیفیترین و سالمترین محصولات ممکن بگذارند. و کار بازاریابی میوه را به متخصصان واگذار کنند. این مالکان با دلالان و توزیع کنندگان ترتیبی می دهند. تا مشتری میوه های خود را پیدا کرده و پس از برداشت محصول به مشتریان تحویل دهند. دلالان مستقل در صنایع غذایی رایج هستند. آن‌ها برای اتصال تولید کننده به خریدار کمیسیون دریافت می کنند. اگرچه با استفاده از کارگزار، تولیدکننده پول کمتری برای محصول خود دریافت می کند.  اما زمان کم ، استرس و دلالان دردسر ساز وجود ندارند. و تولیدکنندگان را در فروش میوه نجات می دهد و معمولا ارزشش را دارد.

ارتباط با توزیع کنندگان محلی

گروه دیگری از متخصصان که می توانند به باغدارهای تازه کار کمک کنند. تا محصول خود را به بازار عرضه کنند. توزیع کنندگان محلی و منطقه ای هستند. این افراد غالباً بخش زیادی یا کل محصول باغ را با قیمت کمتری خریداری می کنند. آن‌ها سپس میوه ها را در یک انبار ذخیره می کنند. قیمت را مشخص می کنند و میوه ها را به شبکه ای از زنجیره های مواد غذایی، رستوران ها، موسسات. و سازمان هایی که با آن‌ها رابطه برقرار کرده اند می فروشند. این امر برای کاهش زمان صرف شده در فروش باغ ها بسیار مفید است. و به صاحبان باغ کمک می کند تا کل محصول خود را به سرعت به چند توزیع کننده با سود مناسب بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *