علت رنگ کردن تنه درخت- امداد کشاورز-The reason for painting the tree trunk
×

علت رنگ کردن تنه درخت

امدادکشاورز
07 شهریور 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
علت رنگ کردن تنه درخت

یکی از چیزهایی که ممکن است هنگام سفر یا رفتن به خیابان مشاهده کنید، تنه درختانی است که در قسمت‌های پایین با رنگ سفید رنگ آمیزی شده اند. دلایل مختلفی وجود دارد، و بیشتر، علت آن به منطقه کشت درخت برمی‌گردد. شاید تعجب کنید اما این کار، چیز جدیدی نیست و کاری است که سال هاست انجام می شود. در این مطلب می توانید علت رنگ کردن تنه درخت را بفهمید و اینکه آیا رنگ زدن تنه درخت را باید در باغ خود نیز انجام دهید؟

دلیل رنگ کردن تنه درختان

یکی از دلایل اصلی سفید کردن تنه درختان؛ حفاظت از آنها است. ممکن است گاهی مشاهده کرده باشید که یک تکه از پوسته درخت، به صورت آویزان قرار گرفته است. در اصطلاح باغبانی، آن را “سوختگی آفتاب زمستانی” یا “آسیب جنوب غربی” می نامند و زمانی اتفاق می افتد که درخت در مراحل ابتدایی رشد خود باشد. آسیب جنوب غربی یک مشکل آب و هوایی است که در آن نور خورشید بسیار شدید است و درجه حرارت از روز تا شب به شدت در حال نوسان هست. به همین علت، باغداران تنه درختان را برای محافظت از نور خورشید سفید رنگ می کنند. شما می توانید تنه درختان جوان را در باغ ها رنگ کنید. دلیل اصلی اینکار محافظت از پوست تنه در برابر ترک خوردگی یا شکافتن است.

علت رنگ کردن تنه درخت یکی از چیزهایی که ممکن است هنگام سفر یا رفتن به خیابان مشاهده کنید، تنه درختانی است که در قسمت‌های پایین با رنگ سفید رنگ آمیزی شده اند. دلایل مختلفی وجود دارد، و بیشتر، علت آن به منطقه کشت درخت برمی‌گردد. شاید تعجب کنید اما این کار، چیز جدیدی نیست و کاری است که سال هاست انجام می شود. در این مطلب می توانید علت رنگ کردن تنه درخت را بفهمید و اینکه آیا رنگ زدن تنه درخت را باید در باغ خود نیز انجام دهید؟ علت رنگ کردن تنه درخت چیست؟ یکی از دلایل اصلی سفید کردن تنه درختان؛ حفاظت از آنها است. ممکن است گاهی مشاهده کرده باشید که یک تکه از پوسته درخت، به صورت آویزان قرار گرفته است. در اصطلاح باغبانی، آن را

پوسته شدن تنه درخت

رنگ کردن تنه درختان، مانند استفاده از کرم ضدآفتاب برای پوست، در مقابل آفتاب سوختگی درختان عمل می‌کند. رنگ سفید از خشک شدن و شکستگی پوست تنه درخت جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از تنش گرمایی

یک پوشش سفید رنگ در اطراف پایه درخت جوان، می تواند به خنک ماندن آنها در بهار کمک کند. آنچه اتفاق می افتد این است که سفید کردن (رنگ کردن) تنه؛ گرما را منعکس می کند و درختان شما می توانند زمان بیشتری را برای تعرق و رشد میوه های خود صرف کنند. همچنین وقتی درختان سردتر هستند، استرس کمتری دارند و روزنه آن ها برای تبادل گازها، مدت بیشتری باز می ماند. با جذب بیشتر دی اکسید کربن، انرژی بیشتری ایجاد می کنند.

جلوگیری از آفات و عوامل بیماری زا

از آنجا که پوست درخت ترک می خورد، این محل، محیط ایده آلی برای نفوذ حشرات به داخل  درخت است. همچنین قارچ ها و باکتری ها می توانند وارد درخت شوند واز درون درخت تغذیه کنند،

ترکیب رنگ تنه درخت

رنگ های تنه به طور کلی به نسبت 3: 1 ترکیب می‌شوند. در اینجا شما سه قسمت آب و 1 قسمت رنگ را مخلوط می کنید. فرمول دیگر استفاده از آهک هیدراته همراه با نمک و آب ، مانند کائولن است. برای محافظت بیشتر، کائولن را می توان روی میوه استفاده کرد و در هنگام برداشت ، فقط برای تمیز شدن نیاز به شستشو دارد.

اگر اخیراً درختی کاشته اید و می خواهید به آن رنگ سفید بزنید، به یک رنگ لاتکس با پایه آب نیاز دارید. به همین منظور، باید یک گالن رنگ با چهار یا پنج لیتر آب مخلوط شده، تا رقیق شود.

اگر از نفوذ کرم‌ها و لارو حشرات نگران هستید، از یک رنگ کامل که رقیق نشده است استفاده کنید. همچنین می توانید از محلول یک سوم آب ، یک سوم رنگ و یک سوم ترکیب از هر دو استفاده کنید. این کار، به محافظت در برابر آفتاب سوختگی درخت کمک می کند.

در مورد درخت ها سؤال داری؟

همین الآن اپلیکیشن امداد کشاورز رو با فشار دادن دکمه زیر 👇 دانلود کن و سؤالتو از صدها باغدار و کارشناس باتجربه توی اپلیکیشن بپرس تا سریع، جواب سؤالتو پیدا کنی.

نکات لازم در ساخت رنگ تنه درخت

شما نباید از رنگ روغن استفاده کنید زیرا باعث بستن روزنه های درخت (جلوگیری از تنفس) می شود. بسیاری از افراد توصیه می کنند از رنگ داخلی استفاده کنید، اما نکته اصلی استفاده از رنگ پلاستیک است.

قیمت رنگ تنه درخت و داخلی یا خارجی بودن آن مهم نیست، بلکه باید از رنگی استفاده کنید که مطمئن باشید حاوی مواد مضر برای درخت شما نیست.

شما باید رنگ سفید را انتخاب کنید زیرا نور را منعکس می کند. رنگ های تیره اشعه نور خورشید را جذب می کنند و ممکن است منجر به سوختگی بیشتر درخت شوند. قبل از شروع کار باید به رنگ ها نگاه کنید و رنگ سفید یا روشن را انتخاب کنید زیرا رنگ های تیره نور را جذب می کند.

نحوه رنگ کردن پوست درخت

بهترین راه برای رنگ کردن تنه درخت جوان این است که از مخلوط رقیق شده استفاده کنید و فقط یک لایه نازک رنگ کنید. این یک روش عالی برای بهبود وضعیت درختان جوان است.

شما باید از یک برس رنگ استفاده کنید تا کل تنه درخت رنگ آمیزی شود. رنگ کردن با برس بهتر از یک سم پاش است زیرا رنگ به راحتی به پوست می چسبد. رنگ آمیزی یک درخت جوان آن را به عنوان یک درخت جدید به دیگران نشان می دهد. رنگ آمیزی تنه به سخت شدن قسمت بیرونی درخت کمک می کند، که به محافظت از درخت در برابر آفات، بیماری ها، آسیب ناشی از قارچ یا حشرات  و موارد دیگر نیز کمک خواهد کرد.

وجود رنگ سفید بر روی تنه درخت جوان، به همه نشان می دهید که درخت نیاز به حفاظت دارد.

رنگ آمیزی یک درخت یک راه عالی برای محافظت بیشتر از آن و نشان دادن آن است که یک درخت جوان است. درختان یکی از با ارزش ترین منابع روی کره زمین هستند و بدون آن ها نمی توانیم زنده بمانیم. تامین و حفاظت از این منبع برای همه مهم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

پشن فروت چیست؟

پشن فروت چیست؟

پشن فروت چیست؟ پشن فروت (Passiflora edulis)درختچه ای از خانواده گل ساعتی است. که در مناطق گرمسیری و ...
امدادکشاورز
29 خرداد 1400
گیاه زوفا چیست؟

گیاه زوفا چیست؟

گیاه زوفا چیست؟ گیاه زوفا، گیاهی خشبی و چندساله می‌باشد. یکی از مهم ترین گیاهان دارویی و ادویه ...
امدادکشاورز
09 تیر 1400
علفکش اتللو

کاربرد سم اتللو چیست؟

کاربرد سم اتللو چیست؟ سم اتللو یک علفکش انتخابی سیستمتیک دو منظوره ( علفکش باریک برگ و پهن ...
امدادکشاورز
29 تیر 1400
Call Now Button
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه