تغذیه گیاهی

فروش عمده کود ماکرو (درشت مغذی)

فروش عمده کود شیمیایی

امروزه استفاده از کودهای شیمیایی در عرصه کشاورزی و باغبانی بسیار رایج است، زیرا این کودها کمبود عناصر ضروری مورد نیاز گیاه را جبران کرده و رشد گیاه را بهبود می‌بخشند. کودهای شیمیایی ماکرو، کودهایی هستند که برای افزایش رشد و بالا بردن عملکرد محصولات کشاورزی و باغی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کودها بسیار متنوع بوده و از عناصر مختلفی چون ازت، پتاسیم، فسفر، گوگرد، روی، منیزیم، آهن و دیگر عنصرها تشکیل شده‌اند. اگر قصد دارید محصولی را کشت کنید یا در باغ خود درختان قوی را داشته باشید بهتر است بسته به نیاز گیاه، از کودهای حاوی عناصر ماکرو استفاده نمایید.

کود اوره گرانول 46%

کود اوره یکی از کودهای شیمیایی بوده که حاوی 46 درصد عنصر نیتروژن است. این کود به شکل مایع و گرانول موجود بوده و به دلیل داشتن نیتروژن بالا نسبت به سایر کودهای کشاورزی میزان مصرف آن بیشتر است. این کود موجب افزایش رشد رویشی گیاه و رفع زردی گیاهان در گیاهان شده و در نهایت بالا رفتن عملکرد گیاه را در پی خواهد داشت. در خاک‌هایی با PH بالا استفاده از کود اوره توصیه می‌شود.

مزیت‌های استفاده از کود اوره

مشخصات کود اوره

مقدار و روش مصرف

میزان مصرف با توجه به آنالیز خاک، مرحله رشدی گیاه و همچنین نوع محصول متفاوت است. روش مصرف این کود به شکل سرک، کود آبیاری و محلول‌پاشی بوده، البته چون این کود هدر رفت بالایی دارد بهتر است در چند نوبت در مراحل مختلف رشدی از این کود استفاده شود.

کود دی آمونیوم فسفات

کود دی آمونیوم فسفات حاوی ازت و فسفر بوده که در رشد گیاه و افزایش متابولیسم‌های گیاهی مانند فتوسنتز بسیار موثر است. فسفر موجود در این کود در رشد سریع محصول، تولید و رسیدن میوه و دانه در غلات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. این کود در واقع یکی از کودهایی است که بیشترین درصد فسفر را دارد، همچنین این کود با جذب رطوبت محیط مشکل کلوخه شدن زیادی ندارد. این کود به حالت جامد به شکل کریستال‌های سفید و در حالت کودی به شکل گرانول سبز مایل به خاکستری یا قهوه‌ای می‌باشد. کود دی آمونیوم فسفات یک کود تقریبا بی بو به شمار می‌آید که فقط کمی بوی آمونیاک را به همرا دارد.

مزیت‌های استفاده از کود دی آمونیوم فسفات

مشخصات کود دی آمونیوم فسفات

مقدار و روش مصرف

میزان دقیق استفاده از این کود با توجه به نتیجه آنالیز خاک می‌تواند متغیر باشد، همچنین مقدار دقیق مصرف این کودها با توجه به نیاز گیاه، مرحله رشدی و سایر شرایط نیز می‌تواند تغییر کند. اما به طور کلی با توجه به تثبیت فسفر در خاک، مصرف این کود در مزرعه و باغ بیشتر به‌صورت شیارکود یا چالکود بوده که در این روش به شکل نواری و به‌صورت کودکار در عمق 2.5 تا 5 سانتی‌متری زیر بذرها قبل از کاشت و یا چالکود در باغات در اواسط زمستان استفاده شود.

کود سوپر فسفات تریپل

کود سوپر فسفات تریپل، حاوی عنصر فسفر مورد نیاز گیاهان بوده که سبب افزایش میزان فتوسنتز در گیاهان خواهد شد. فسفر یکی از مهم ترین عناصر مورد نیاز برای رشد گیاهان است که جذب آن از خاک‌های اکثر نقاط کشور ما با محدودیت رو به رو است. کود سوپر فسفات تریپل با تامین فسفر مورد نیاز گیاه موجب رشد سریع محصول و تولید و رسیدن میوه و دانه در غلات خواهد شد. سوپر فسفات تریپل  یکی از پر مصرف‌ترین کودهای کشاورزی در کشور است که 46 درصد فسفر دارد. این کود برای تامین فسفر در محصولات مختلفی مانند گندم، سویا، سیب‌زمینی، کلزا، پنبه، یونجه، ذرت، محصولات باغبانی و چالکود  قابل استفاده است و در خاک‌هایی با PH 6.5 تا 7 جذب این کود بهتر صورت می‌گیرد.

مزیت‌های استفاده از کود سوپر فسفات تریپل

مشخصات کود سوپر فسفات تریپل (TSP)

مقدار و روش مصرف

میزان دقیق مصرف کود سوپر فسفات تریپل با توجه به آنالیز خاک، نوع محصول و مرحله رشدی متغییر است و باید این میزان با نظر کارشناس مشخص شود. روش مصرف آن بیشتر به شکل پخش یکنواخت و مخلوط کردن با خاک یا نواری می‌باشد. در خاک‌هایی که کمبود فسفر زیادی بوده روش پخش یکنواخت این کود ممکن است کارایی زیادی نداشته باشد به همین دلیل بهتر است با استفاده از ماشین کودکار  این کود را به شکل نواری در عمق 2.5 تا 5 سانتی‌متری زیر بذرها استفاده کنید.

کود سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم یکی از عناصر پر مصرف در مزرعه و باغ بوده که حاوی عناصر گوگرد و نیتروژن است. این کود یکی از کودهای ازته مناسب برای خاک‌های قلیایی بوده زیرا این کود PH خاک را به حد قابل قبولی کاهش داده و به اصلاح اسیدیته خاک کمک می‌کند. بعد از استفاده از این کود به دلیل اصلاح PH، جذب سایر عناصر  ضروری توسط گیاه نیز افزایش یافته و در نتیجه عملکرد گیاه بالا خواهد رفت. در واقع برای تامین ازت در خاک‌های قلیایی و جلوگیری از زرد شدن و ریزش برگ‌ها و افزایش رشد درختان و میوه‌دهی درختان استفاده از این کود توصیه می‌شود. کود سولفات آمونیوم در بسیاری از محصولات مانند گندم، سویا، سیب‌زمینی، کلزا، پنبه، یونجه، ذرت و غیره، قابل استفاده است.

مزیت‌های استفاده از کود سولفات آمونیوم

مشخصات کود سولفات آمونیوم

مقدار و روش مصرف

با توجه به آنالیز خاک، مرحله رشدی گیاه و نوع محصول  مقدار کود مورد استفاده متفاوت خواهد بود، به همین دلیل باید با یک کارشناس مجرب در این زمینه مشورت نمایید. کود سولفات آمونیوم را نیز می‌توان به روش سرک، کودآبیاری و محلول‌پاشی در محصولات مختلف استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *